Wywiad z Beatą Małecką,, właścicielką Salonu Urody Amarone w Łodzi
http://www.gabinetkosmetyczny.lodz.pl/

Studio Urody Amarone w Łodzi to nie tylko salon kosmetyczny. To także miejsce relaksu
i wyciszenia od zgiełku wielkiego miasta.
Jego właścicielka to Beata Alina Małecka. Ona i jej profesjonalnie wyszkolony personel oferują klientom szeroką gamę zabiegów i usług, zawsze odpowiednio dopasowanych do potrzeb ciała
i oczekiwań.

Ze względu na szybki tryb życia oraz potrzebę wygody i usprawnienia działania salonu, pani Beata poszukiwała programu do zarządzania gabinetem. Zdecydowała się na aplikację gabi.net.pl. Takie były
jej pierwsze wrażenia po rozpoczęciu pracy z programem:

„W aplikacji Gabi.net pomysł zapisów spodobał się mnie i moim klientom, którzy chwalą nie tylko rezerwacje online, ale też przypomnienia sms. W każdym miejscu, tam gdzie jest dostęp do Internetu mam możliwość wejścia do aplikacji. Jest to wygodne, nie muszę ze sobą dźwigać kalendarza. Gdy chcę powrócić do historii wizyt danego klienta, nie muszę kartkować księgi od początku roku. Pamięć jest ulotna, zatem warto trzymać takie informacje w miejscu, do którego jesteśmy w stanie zajrzeć z każdego miejsca.”

– Jakie funkcjonalności aplikacji najbardziej przypadły Pani do gustu?
Przede wszystkim elektroniczny kalendarz i przypomnienia o wizytach. Jasny i czytelny terminarz pozwala mi szybko odnaleźć wolne godziny i sprawnie zapisać klienta na wizytę. Natomiast dzięki SMS z przypomnieniami nie jestem stratna, gdy klient nie może się zjawić. Dzięki wiadomości pamięta, aby uprzedzić o nieobecności, a ja mogę umówić inny zabieg.

– Czy zauważyła Pani zmniejszoną ilość „opuszczonych wizyt” po wprowadzeniu systemu przypominania wizyt SMS? Czy jest Pani
w stanie określić % ile było takich opuszczonych wizyt przed wprowadzeniem programu, a ile po?
Po wprowadzeniu systemu przypominania wizyt przez SMS jest
o ok. 50-60% mniej „opuszczonych wizyt” przez klienta.

– Czy korzysta Pani z dostępnych statystyk i raportów?
Nie skłamię jeśli powiem, że czytanie przeglądanie raportów stało się dla mnie niemalże przyjemnością. Nikt z nas nie lubi biurokracji
i „papierologii”, a teraz dokonuję niezbędnych analiz w kilka sekund.

Na bieżąco śledzę statystyki dotyczące pracowników. Dzięki temu wiem, jaki dzienny obrót przypada na danego pracownika, ale też jaki
łączny obrót udało się uzyskać w określonym czasie.

Statystyki obrotu – dla mnie bezcenne! Określam przedział czasowy, analizuję obrót, wiem,
co generuje największy zysk. To także podpowiedź dla mnie, w którą gałąź działalności mocniej inwestować.
Istotne są również raporty kasowe. Pomagają w podsumowaniu, ile pieniędzy pozostaje w kasie, ale ile zostało przelanych na konto.
Podsumowując, zakładka „statystyki” jest dla mnie bardzo pomocna w prowadzeniu firmy, dzięki której oszczędzam czas, który wieczorem pozostawiam na odpoczynek dla siebie i rodziny.

– Co w funkcją zestawienia wizyt? Czy okazała się równie pomocna?

Jak najbardziej. Po wpisaniu nazwiska klienta widzę wszystkie zabiegi, jakie odbył, na jaką kwotę oraz moje notatki odnośnie preferencji klienta.

– Jakie przykładowe informacje o klientach gromadzi Pani w historii klientów i w jaki sposób później to wykorzystujecie?

Imię i nazwisko oraz numer telefon klienta jest nieodzowną informacją, którą potrzebuję przy zapisaniu spotkania w kalendarzu, a także potrzebna w kontakcie telefonicznym i SMS. Dzięki tym informacjom mogę tworzyć już historię wizyt klienta w gabinecie. Ponadto przy klientach stałych dodaję datę urodzenia, e-mail, dzięki którym wykorzystując tą informację tworzę dodatkowe profity: np. gratisowy zabieg czy upusty od ceny.

– W jaki sposób funkcja przypisywania pracownikom uprawnień przekłada się na bezpieczeństwo danych salonu?

Ta opcja jest w porządku. Pracownik wie tyle, ile potrzeba. Program zapewnia wykorzystywanie przez pracownika w pełni potrzebnych narzędzi przy obsłudze kalendarza w gabi.net.pl, jednocześnie dba o bezpieczeństwo pracodawcy.

– Czy funkcja monitorowania stanu magazynu i produktów w salonie pozwala oszczędzać czas i pieniądze? w jaki sposób?

Ta funkcja jest przeze mnie najmniej wykorzystywana. Być może mam zbyt mało informacji na ten temat. Dlatego w tej kwestii chętnie nabyłabym wiedzy.

Dziękujemy za rozmowę,

Zespół gabi.net.pl

Więcej na temat korzyści korzystania z programu gabi.net znajdziesz tutaj.