Chociaż sprzedaż produktów w salonie może wydawać się czymś naturalnym, to wyeksponowana witryna z kosmetykami detalicznymi, nie jest jeszcze równoznaczna ze sprzedażą detaliczną. Często zdarza się też, w obawie przed utratą klientów, że właściciele w ogóle nie wprowadzają sprzedaży kosmetyków – powszechny jest bowiem mit o  klientach, którzy widząc zadowalające efekty pielęgnacji domowej, mogą rezygnować z zabiegów w gabinecie. Inni właściciele, w obawie o negatywny wpływ na swój wizerunek, nie chcą namawiać klientów na wydawanie większej kwoty pieniędzy i utratę ich zaufania.

Nic bardziej mylnego. Klienci widzą w Tobie eksperta w temacie pielęgnacji. Fakt, że próbujesz zapewnić im kompleksową opiekę nie tylko w salonie, ale również poza nim, świadczy o Twoim zaangażowaniu, wiedzy i profesjonalizmie.

Skorzystaj z naszego e-booka i dowiedz się jak przygotować swój salon do wprowadzenia sprzedaży detalicznej, jak prowadzić przemyślane i taktowne działania marketingowe, a w efekcie jak zwiększać sprzedaż i zyskać dodatkowe źródło przychodów w salonie.

Dlaczego warto sprzedawać?

Specjalista działa kompleksowo

Propozycja kremów do pielęgnacji domowej, odpowiednich dla klienta, to zawsze pozytywne wzmocnienie Twojego wizerunku eksperta, który dba o skórę swoich podopiecznych kompleksowo, również po wykonanym zabiegu kosmetycznym.

Zawsze warto przypomnieć klientowi, że zabiegi profesjonalne są ukierunkowanie na konkretne problemy i potrzeby jego skóry, jednak produkty, których używa każdego dnia w domu są również istotne. Długofalowa i  regularna aplikacja kosmetyków może w znacznym stopniu poprawić wygląd skóry, pod warunkiem, że preparaty są odpowiednio dobrane. Kto lepiej niż Ty, ekspert pracujący w salonie, zaproponuje odpowiednio dobrane kosmetyki? Nie pozwól, aby nieodpowiednie produkty wybrane przez klienta burzyły efekty waszych wspólnych starań.

 

Zainteresował Cię nasz poradnik i chcesz przeczytać dalszą część rozdziału? Przejdź na www.gabi.net.pl i pobierz darmową wersję testową naszej aplikacji, a w prezencie otrzymasz cały poradnik 🙂

Masz już aplikację? Skontaktuj się z nami, a z chęcią prześlemy materiały!