Istotnym elementem pracy z aplikacją Gabi.net jest właściwe wprowadzenie do bazy wykonywanych w salonie zabiegów oraz ich przyporządkowanie do odpowiednich kategorii. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak skorzystać z funkcji Usługi oraz jak tworzyć kategorie usług.

Korzyści płynące ze stworzenia kategorii usług

Moduł Usługi został stworzony na potrzeby skatalogowania wszystkich usług, jakie są w ofercie Twojego salonu. Tutaj zdefiniujesz indywidualną listę usług, określisz koszt oraz czas ich trwania. Po tym, jak jednorazowo wprowadzisz do systemu wszystkie zabiegi wykonywane w Twoim gabinecie, zapisy na wizyty staną się banalnie proste. Możliwość stworzenia drzewa kategorii pozwala dodatkowo na uporządkowanie wszystkich usług według ich rodzaju oraz charakteru – np. głównymi kategoriami mogą być: Ciało, Twarz, Paznokcie, Włosy. Dzięki temu wyszukanie danego zabiegu nawet na długiej liście nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Przykładowe drzewo kategorii:

Kategorie usług - drzewo

Kategorie usług

Baza usług w aplikacji Gabi.net opiera się o strukturę kategorii i podkategorii. To zbiór katalogów, dzięki którym uporządkujesz swoją bazę usług. Dla przykładu, Twój salon oferuje jednocześnie usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Stwórz dwie odrębne kategorie usług: Fryzjerstwo i Kosmetyka.

  1. Wejdź w moduł Usługi -> Kategorie usług. W prawym górnym rogu kliknij na Dodaj kategorię.

Dodawanie kategorii głównej w aplikacji Gabi.net

W każdej kategorii wyodrębnij podkategorie odpowiadające grupom usług, np. w kategorii Kosmetyka możesz wprowadzić następujący podział: depilacja, masaż, zabiegi pielęgnacyjne. Możesz skorzystać z wzorcowego drzewa kategorii, jaki dla Ciebie przygotowaliśmy lub też modyfikować je, dostosowując do swoich potrzeb.

  1. Postępuj podobnie, jak w przypadku kategorii głównych – wejdź w Dodaj kategorię i następnie uzupełnij nazwę podkategorii. Tym razem wybierz z listy rozwijanej Kategorię nadrzędną.

Dodawanie podkategorii usług w aplikacji Gabi.net

W strukturze organizacyjnej możesz dodawać liczne kategorie i podkategorie. Możliwe jest także usuwanie gałęzi, które nie odpowiadają profilowi usług wykonywanych przez Twój salon.

UWAGA! Usunięcie kategorii, powoduje usunięcie przypisanych do niej podkategorii oraz usług.

  1. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie listy usług. Wejdź w moduł Usługi -> Lista usług. Następnie naciśnij przycisk Dodaj usługę, który znajdziesz w prawej części widoku. Uzupełnij najważniejsze parametry usługi, określ czas jej trwania i cenę oraz przypisz ją do odpowiedniej kategorii/podkategorii. Zatwierdź zmiany, klikając przycisk Zapisz.

Dodawanie usługi z przypisaną podkategoriąWięcej na temat modułu Usługi znajdziesz tutaj.