Mając na uwadze Wasze potrzeby wprowadziliśmy w programie Gabi.net nową funkcjonalność, jaką jest galeria zdjęć. Już od dzisiaj możecie wgrywać do systemu grafiki, zdjęcia i pliki PDF, które będą gromadzone w bazie Waszych klientów.

W jakich sytuacjach?

Możliwość dodawania zdjęć i plików do listy klientów jest szczególnie przydatną dla Was funkcją w przypadkach, gdy:

– klient wysyła Wam grafiki przedstawiające inspiracje do następnej wizyty, np. zdobienia paznokci, pomysły na upięcie włosów, wymarzony kolor włosów czy projekt tatuażu

– chcesz zebrać galerię wszystkich swoich „prac” i w razie potrzeby pokazywać innym klientom wykonane realizacje (to Twoje własne portfolio)

– potrzebujesz zarejestrować w postaci zdjęć kolejne etapy zabiegów i ich efekty (zdjęcia przed i po, porównania, identyfikacja/dokumentacja zmian)

– chcesz uporządkować listę dokumentów od klienta (np. zgód marketingowych) i przechowywać wszystko w jednym miejscu w postaci plików PDF lub skanów/zdjęć

Od tej pory możesz wszystko przechowywać w jednym miejscu, przypisane do konkretnych kart klientów. Galerię zdjęć możesz traktować jako swoiste archiwum wizyt, dokumentacji oraz Twoich realizacji. W łatwiejszy sposób odszukasz pliki i zdjęcia, zrobisz porządek na dysku i będziesz mieć dostęp do wszystkiego z jednego poziomu.

Jak to działa?

Aby dodać zdjęcia lub pliki, przejdź do modułu Klienci -> Lista klientów serwisu. Teraz wchodząc w konkretnego klienta wybierz u góry zakładkę Galeria zdjęć.

Po otwarciu zakładki pojawi Ci się następujący widok:

Widok galerii zdjęć w gabi.net

W celu wczytania zdjęć/plików do programu kliknij na przycisk Dodaj zdjęcia/plik PDF. Po wybraniu plików z dysku zobaczysz na ekranie wgrane do systemu miniaturki zdjęć lub ikonę pliku PDF.

Wgrywanie zdjęć z dysku

Aby usunąć dane zdjęcie/plik z galerii, wystarczy nacisnąć krzyżyk w prawym górnym rogu miniaturki.

Żeby zobaczyć podgląd pełnego zdjęcia lub grafiki, kliknij na jedno z nich. Na dole pokaże Ci się obraz w pełnym rozmiarze. W tym widoku możesz również dodać nazwę i opis zdjęć – pola do edycji znajdują się nad i pod zdjęciem z lewej strony. Data dodania zdjęcia pokazuje się w prawym górnym rogu, a w dolnym ikonki do pobrania lub usunięcia pliku z programu.

Podgląd zdjęcia w galerii

 

W przypadku wgranego pliku PDF po kliknięciu w miniaturę automatycznie dokument zostanie pobrany na dysk (szukaj w Pobrane). Tak samo jak przy zdjęciach możesz dodać opis, który pozwoli Ci na łatwiejsze rozpoznanie pliku i uporządkowanie go w Twojej galerii.

Owocnego korzystania z funkcji!