Bony upominkowe to idealny prezent dla bliskich z okazji nadchodzących świąt. Szczególnie docenią je osoby, które nie lubią biegać po sklepach w poszukiwaniu upominków pod choinkę. Dla Ciebie to również niezwykła okazja, by wypromować swój salon poprzez atrakcyjną ofertę bonów. W tym artykule pokażemy Ci, jak łatwo i sprawnie stworzyć takie bony poprzez aplikację Gabi.net.

Rodzaje bonów

Aplikacja Gabi.net wspomaga budowanie programu lojalnościowego dla klientów Twojego salonu. W systemie masz możliwość skorzystania z dwóch rodzajów bonów: upominkowych lub rabatowych. Pierwsze z nich to bony wartościowe, czyli na podaną przez Ciebie kwotę. Klient może zakupić taki bon dla wybranej przez siebie osoby. Generując go, musisz jedynie wybrać pracownika, u którego będzie zrealizowana usługa oraz datę ważności bonu (do kiedy można go wykorzystać). Natomiast bon rabatowy dotyczy procentowej zniżki na daną wizytę. Ta forma bonów posłuży Ci bardziej jako prezent dla stałych klientów lub rekompensata.

Jak wygenerować bony z aplikacji Gabi.net?

Pierwszy krok to zalogowanie się do aplikacji i wybranie modułu Komunikacja. Następnie przejdź do kategorii Bony i wybierz jedną z dostępnych zakładek Bony upominkowe lub Bony rabatowe. W wybranym widoku kliknij w przycisk Generuj bon. W nowym widoku określ wszystkie parametry bonu, w tym jego rodzaj i datę ważności. Przy bonie upominkowym uzupełnij kwotę do wykorzystania oraz dodatkowo wybierz pracownika, u którego może być zrealizowana usługa. Natomiast w widoku bonu rabatowego wpisz wartość procentową. W obu przypadkach możesz dostosować wygląd bonu poprzez wybór odpowiedniego szablonu.

Widok generowania bonu w aplikacji Gabi.net

Wprowadzone dane zatwierdź przyciskiem Zapisz. Numer bonu i jego unikatowy kod generowane są automatycznie. Z poziomu widoku podglądu bonu możesz w każdej chwili wydrukować bon lub po zapisaniu pliku w formacie pdf przesłać go klientowi. Przycisk Zamknij bon służy do oznaczenia zrealizowanego już bonu, a Anuluj bon do jego anulowania.

Jak zrealizować bony upominkowe?

Bon wydrukowany, klient obdarowany, ale co teraz? W momencie realizacji bonu, należy w polu finalizacji wizyty za etykietą Bon wprowadzić kod bonu (8 znaków), a następnie wcisnąć przycisk Aktywuj. Wprowadzenie prawidłowego kodu spowoduje rozliczenie kosztów wizyty, w tym pomniejszenie wartości wizyty o kwotę bonu upominkowego lub o rabat bonu rabatowego.

Widok okna wizyty - realizacja bonu

WAŻNE! Bony upominkowe są wielokrotnego użytku do czasu wyzerowania kredytu bonu. Bony rabatowe są jednokrotnego użytku.

Wykaz wszystkich wygenerowanych przez Ciebie bonów znajduje się w tym samym module – Bony. W zestawieniu tym zobaczysz dokładne dane bonów oraz ich statusy (aktywny, wygasły, zrealizowany, anulowany). Z tego widoku możesz również skorzystać z opcji podglądu lub edycji.

Zestawienie bonówWięcej na temat generowania bonów: Instrukcja obsługi aplikacji